Mistrzowie Zabawy

Niepubliczne Przedszkole ze specjalnością
językowo - artystyczną.

Witamy w naszym przedszkolu

WITAMY W KRAINIE MISTRZÓW ZABAWY!
Cieszymy się, że trafili Państwo na naszą stronę. Teraz pozostaje tylko poznać nas bliżej i zostać z nami na długo…

Zapraszamy do naszej mistrzowskiej krainy wszystkich nowych „Mistrzów”!  🙂

…………………………………………………………………

RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOK’A, GDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ, ŚCIĄGAĆ I UDOSTĘPNIAĆ FOTOGALERIE ZARAZ PO WYDARZENIU

 FB – Przedszkole Mistrzowie Zabawy Sosnowiec

Mistrzowie Zabawy na Facebooku
Nasz adres

Mistrzowie Zabawy
ul. Jana Kochanowskiego 7
41-207 Sosnowiec
Tel: 507-607-221 - dyrekcja
Tel: 509-170-310 - właściciel

Logowanie

Kadra

Witam Państwa!

 

mgr Ewa Kaczor – właściciel przedszkola
Dogoterapeuta, neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny

Jestem nauczycielem pracującym w zawodzie od 19 lat. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Cieszynie oraz szereg studiów podyplomowych dających mi kwalifikacje, aby pracować jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczania wczesnoszkolnego, terapeuta,  oligofrenopedagog oraz neurologopeda.

Moja wiedza poparta jest doświadczeniem, ponieważ zastosowałam ją w pracy rozpoczynając swoją ścieżkę zawodową jako wychowawca świetlicy, następnie wychowawca klas integracyjnych, logopeda pracujący z osobami niepełnosprawnymi (również dorosłymi dotkniętymi udarem mózgu i związaną z tym afazją), terapeuta w ośrodku wczesnego wspomagania małego dziecka aż po wicedyrektora tejże placówki.

Nabrałam ogromnej pokory do życia, widząc jak wielkie nieszczęścia spadają na ludzi, czasami całkiem niespodziewanie, jednak mój niespokojny duch nie pozwalał mi dotąd zakotwiczyć w jednym miejscu. Ciągle szukałam swojego miejsca, w którym będę mogła w pełni skorzystać ze swojej wiedzy, doświadczenia, głowy pełnej pomysłów i gdzie będę samodzielnie odpowiedzialna za swoje decyzje, znalazłam to miejsce na Kochanowskiego 7 w Sosnowcu.

Stwierdziłam, że skoro Kochanowski mógł tworzyć pod lipą to czemu Kaczor nie może stworzyć czegoś świetnego pod kasztanem…

…a kasztan mamy piękny 😉

także zapraszam Państwa wraz ze swoimi pociechami do tworzenia miejsca, gdzie spełniają się marzenia.

Pozdrawiam
Ewa Kaczor
Właściciel przedszkola

 

Kadrę naszego przedszkola tworzą:

 

mgr Paula Borucka-Buras – Dyrektor przedszkola
nauczyciel wspomagający w Krokusach, 
logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta ręki I i II stopnia

W naszym przedszkolu pracuję już od kilku lat i dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to mój drugi dom. Tutaj uśmiecham się, z pozytywną energią witam nasze dzieciaki i ich rodziców, z uwagą słucham ich potrzeb i z jak największą dokładnością staram się je zrozumieć i wpłynąć jak najefektywniej na rozwój dzieci. Pracuję tutaj ze świetnymi ludźmi, którzy podzielają moją pasję, dążąc do tworzenia miejsca ciepłego, bezpiecznego i dającego ogromne możliwości rozwoju dzieci.

Jestem absolwentką studiów wyższych magisterskich z zakresu oligofrenopedagogiki, wychowania przedszkolnego oraz zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej oraz studiów na kierunku logopedii. Pracowałam w przedszkolu państwowym oraz przedszkolu specjalnym. Od kilku lat prowadzę indywidualne zajęcia rewalidacyjne oraz logopedyczne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz z dziećmi z trudnościami w mowie. Jestem również certyfikowanym terapeutą ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia. Prowadzę diagnozy specjalistyczne, terapie oraz masaże. Stale uzupełniam swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i  kursach, by móc w sposób jak najskuteczniejszy pomagać dzieciom zrozumieć otaczający ich świat.

Jednocześnie jestem nauczycielem wspomagającym w „Krokusach”. Na co dzień stosuję szereg metod z zakresu pedagogiki przedszkolnej i specjalnej, stale dostosowując je do indywidualnych predyspozycji, potrzeb, a przede wszystkich możliwości „moich” dzieci. 🙂 Nie na darmo istnieje motto: „Mów do dziecka, że jest dobre, że może, że potrafi, bo cóż innego bardziej motywuje nas do pracy niż pochwały i wiara w nasze możliwości?”

 

mgr Ewa Fojcik – Wychowawca Bratków, oligofrenopedagog

Jestem wychowawcą grupy przedszkolnej „Bratki”. Ukończyłam kilka  szkół wyższych o specjalnościach, które pozwalają mi pracować z dziećmi, a także wiele kursów. Najważniejsze z nich to: pedagogika opiekuńczo – wychowawcza, wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe, oligofrenopedagogika i terapia zajęciowa, język angielski oraz wychowanie do życia w rodzinie. W swojej wieloletniej pracy, która ma na celu rozwijanie w dzieciach potencjalnych zdolności, stosuję metody bazujące na  elementach pedagogiki zabawy oraz wielu  programach  edukacyjnych . Do moich ulubionych należą: „Dziecięca matematyka” – Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej oraz  „Metoda dobrego startu”  Marty Bogdanowicz. W swojej ponad 25-letniej pracy uczę dzieci współpracy z innymi, koncentrowania się na zadaniach im powierzonych, samodzielnego radzenia sobie w wielu okolicznościach i wyrażania emocji. Są to bazowe umiejętności, z których każdy człowiek korzysta i rozwija je przez całe życie.
Podczas całego swojego życia zawodowego przyświeca mi motto doc. dr Marii Kielar – „Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem, to czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy…”.
Swoją pracę traktuje jako największą pasję i ciągle dążę do dalszego samokształcenia. Staram się każde dziecko nauczyć wszystkich podstaw i pokazać najważniejsze wartości, które sama jako matka przekazałam swojej córce i które po latach zaowocowały w jej dorosłym życiu. 🙂

 

mgr Agnieszka Kupiec – Wychowawca Słoneczników, oligofrenopedagog

Szkoda, że tak późno odkryłam pasję i powołanie, jednak nic straconego, niedawno obroniłam studia licencjackie z Pedagogiki wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego.  W październiku 2019 r. uzyskałam, najważniejszy dla mnie, tytuł magistra na kierunku Pedagogiki o specjalności zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego wraz z edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnością intelektualną. W przedszkolu znalazłam swoje miejsce na ziemi. Uwielbiam pracę z dziećmi, z wielkim oddaniem i sercem wsłuchuję się w potrzeby naszych maluchów. Cieszy mnie każdy ich uśmiech oraz każde nowe słowo, każda nowa umiejętność , którą opanują i każdy szczery „przytulas”. 🙂 Praca w przedszkolu motywuje mnie do dalszego kształcenia i zdobywania nowych umiejętności. Prywatnie jestem mamą dorosłego już Konrada i nastoletniej Amelii.

 

mgr Agnieszka Antczak – wychowawca w Tulipankach

Ukończyłam studia licencjackie z Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego oraz studia magisterskie z Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego z elementami terapii pedagogicznej. Angażuje się całym sercem we wszystko co robię. Jestem ciepła, czuła i opiekuńcza. Praca z dziećmi to moja pasja – przynosi mi ogromną satysfakcję, pociechę i zachwyt. 🙂

 

mgr Anita Sikora – nauczyciel języka angielskiego i języka niemieckiego,
gra na gitarze i pianinie, wychowawca w Krokusach

Jestem nauczycielem języka angielskiego i niemieckiego, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Filologia Germańska oraz studia licencjackie w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku Filologia Angielska. Na obu uczelniach wybrałam specjalność nauczycielską, ponieważ urodziłam się w Dzień Nauczyciela, a więc zawód ten mam niejako zapisany w gwiazdach. Po studiach pracowałam w szkole podstawowej oraz gimnazjum, jednak to praca w przedszkolu zawsze była moim marzeniem. Dlatego też w roku 2013 z radością podjęłam się nauczania języka angielskiego Mistrzów Zabawy. Aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby maluchów i sprostać ich oczekiwaniom, w roku 2015 ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Dzięki temu łatwiej mi jest dostosować różnorakie metody nauczania języków obcych do możliwości przedszkolaków, a także zastosować odpowiednie środki wychowawcze podczas zajęć.
Prywatnie jestem mamą Jasia, absolwenta „Mistrzów” oraz  Tosi obecnej „Mistrzyni”. 🙂

 

mgr Czesława Kwaśniewska – oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, terapeuta ręki

 

,,Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje-  przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”
Przed laty, czasami nawet mnie przeraża jak to było dawno, poddając się pasji czytania, myszkując po antykwariatach, w moich rękach znalazło się wydanie  „Myśl pedagogiczna Janusza Korczaka, Nowe źródła”. Lektura nie była inspiracją, jedynie utwierdziła mnie w przekonaniu o wyborze kształcenia, a właściwie drogi i pomysłu na życie. Ukończyłam pedagogikę specjalną na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, studia na kierunku resocjalizacji, jak również  edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pracy z dziećmi z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz wiele kursów, warsztatów oraz szkoleń.
Jestem pedagogiem specjalnym z dwudziestoletnim doświadczeniem, od wielu lat pracuję jako nauczyciel  z dziećmi niepełnosprawnymi; wcześniej jako wychowawca i pedagog w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Dzieci są moją  największą pasją, codziennym wyzwaniem i podróżą w nieznane, a ich dobro zawsze stawiam za na pierwszym miejscu w hierarchii wartości.
Będąc społecznikiem, chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem, wyjątkowo wyczulona na najmniejsza krzywdę dziecka, pomagam, wspieram, uczę i wychowuję. Wolne chwile najchętniej spędzam przy dobrej muzyce, filmie kina francuskiego lub w teatrze.  Prywatnie jestem mamą fantastycznych, wyrośniętych już Oliwii i syna Macieja.

 

mgr Agnieszka Piekarczyk – oligofrenopedagog, surdopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, terapeuta ręki

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i nauczycielem wspomagającym w grupie integracyjnej od wielu lat. Ukończyłam studia licencjackie o specjalności Pedagogika Specjalna w zakresie oligofrenopedagogika oraz magisterskie w zakresie Kształcenia  Wczesnoszkolnego  z Wychowaniem Przedszkolnym. Z wykształcenia jestem też pielęgniarką, stąd chęć niesienia pomocy innym. Mój zawód traktuje jak pasję, w związku z tym ciągle się doskonale poszukując wiedzy. Skończyłam studia podyplomowe w zakresie Surdopedagogiki, Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz Autyzm i Asperger.

Praca z dziećmi daje mi  ogromną radość i satysfakcję. W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatię – dostrzegać, rozumieć i reagować na emocje swoich podopiecznych.

Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, a  praca z dziećmi jest ogromnym wyzwaniem. Największą zapłatą dla mnie jako nauczyciela jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział kiedyś Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ one uczą mnie cieszyć  się najdrobniejszymi rzeczami i zachwycać się pięknem  świata. Moje hobby to taniec, czytanie ciekawych książek i spędzanie czasu na łonie przyrody.

 

mgr Piotr Targoński –  rehabilitant, fizjoterapeuta, oligofrenopedagog

Jestem absolwentem Wydziału Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od kilku lat pracuję z dziećmi w przedszkolach prowadząc gimnastykę korekcyjną oraz indywidualną terapię ruchową. Po latach doświadczeń i wielu przebadanych dzieciach uważam, że każde z nich wymaga szczególnego podejścia, dlatego staram się ciągle dokształcać, aby sprostać wymaganiom w pracy. Moim najnowszym osiągnięciem zawodowym jest zostanie terapeutą Integracji Sensorycznej. W razie potrzeby, jestem do Państwa dyspozycji. 🙂

mgr Magdalena Korczyńska-Kuś – nauczyciel

„Niedaleko pada jabłko od jabłoni” to przysłowie sprawdza się w moim przypadku doskonale 🙂 Powołanie do pracy z dziećmi mam prawdopodobnie przekazane w genach, ponieważ już jako licealistka wiedziałam co chcę w życiu robić. Pierwsze kroki rozpoczynałam jako opiekunka w żłobku, kolejne jako nauczyciel w przedszkolu, wychowawca świetlicy w szkole podstawowej, obecnie znalazłam swoje miejsce w  „Mistrzach”. Jestem absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, a także ukończyłam studia podyplomowe na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Staram się zdobywać wiedzę biorąc udział w kursach i warsztatach, by każdego dnia móc zaskoczyć czymś nowym swoich podopiecznych i widzieć ich zachwyt oraz radość na buźce. Jestem otwartą osobą, a swoja pozytywna energię i kreatywność staram się przekazywać otoczeniu. Moją pasją jest moja praca.

 

mgr Olga Kaźmierska – oligofrenopedagog, nauczyciel wspomagający

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo, jednak te studia to był dopiero początek. Kolejnym kierunkiem były studia dające mi kwalifikacje oligofrenopedagoga, a obecnie dalej poszerzam swoje wykształcenie na kierunku Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Pracowałam jako bibliotekarz, ale to praca z dziećmi oraz wspomaganie ich rozwoju daje mi największą satysfakcję. W zawodzie czerpię radość i siłę od dzieci, które mają jej przecież niespożyte pokłady. Motywuję się do działania w myśl słów Paulo Coehlo: „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się — ze wszystkich sił — tego, czego pragnie”.
W naszym przedszkolu jestem nauczycielem wspierającym oraz prowadzę indywidualne zajęcia rewalidacyjne z dziećmi.
Prywatnie jestem mamą Adasia i małego Jasia. 🙂

 

mgr Anna Sobczyk – nauczyciel 

Jestem nauczycielem zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam pracując w przedszkolach państwowych i prywatnych. Do każdego maluszka podchodzę indywidualnie, staram się rozwijać jego zainteresowania, a także wspierać w pokonywaniu trudności i zdobywaniu nowych doświadczeń. Prowadzę w przedszkolu zajęcia kreatywne, rozwijające małą motorykę dziecka, jego wyobraźnię oraz zdolności plastyczne; oraz zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem elementów metod wyciszających z muzyką. Prywatnie jestem mamą Gabrysi, która w 2016 roku została przyjęta do naszego grona Mistrzów Zabawy. 

 

Monika Pychyrek – prowadzenie zajęć ceramicznych

Odkąd pamiętam moje życie zawsze związane było w jakiś sposób ze sztuką. Pierwszą jej odmianą, z jaką się zetknęłam był batik. Do dziś pamiętam te wieczory przy świecach i zapach gorącego wosku… Później ciągłe poszukiwania: malarstwo na szkle, rysunek, szkoła plastyczna, liczne kursy i warsztaty. Nie spoczywam na laurach. Nieustannie tworzę i wciąż szukam nowych ciekawych form artystycznej ekspresji. W pracowni żyję, oddycham, tworzę, rozwijam swoje talenty. W ceramice uwielbiam jej nieprzewidywalność, surowość biskwitu i ogromne możliwości jakie daje glina. Dzisiaj, wszystkim tym czym jestem i co tworzę chętnie się z Wami podzielę… 🙂

Zajęcia z ceramiki w Mistrzach prowadzę już kolejny rok. 🙂

 

Małgorzata Sobstyl – prowadzenie zajęć krawieckich 

Szyję praktycznie od dziecka 🙂 Jestem Ekspertem Kursu Projektowania i Szycia w Europejskiej Szkole Kursów Korespondencyjnych. Na co dzień jestem także autorką blogu o szyciu,  pasjonatką robótek ręcznych oraz właścicielką firmy szkoleniowej z zakresu szycia Słoneczna Strefa Kobiet.
Wielokrotnie moje stylizacje  były publikowane w Burdzie, również ukazał się artykuł blogu w Burdzie „Szycie krok po kroku”. Szycie to moja pasja, to moje życie, dlatego staram się „zarażać” swoim zainteresowaniem od najmłodszych lat. Warsztaty szycia dla dzieci, które prowadzę w Mistrzach, wzmacniają w dzieciach wiarę w ich umiejętności. Rozwijają wyobraźnię i potrafią podejmować samodzielne decyzje.

 

 mgr Maciej Tabak – trener Capoeira

Jestem trenerem Capoeira, z wykształcenia nauczycielem z kilkuletnim stażem w szkole publicznej. Prezesem oraz głównym trenerem sosnowieckiego Klubu Sportowego Capoeira. Capoeira zajmuję się od niemal 25 lat. Posiadam stopień Contra Mestre (Pierwszy z trzech stopni mistrzowskich, jak dotąd najwyższy stopień nadany w Polsce). Zasilam wąskie gronie zawodników polskiego pochodzenia, którzy dostąpili tego tytułu. Od 13 lat prowadzę Centrum Sportowe Capoeira, przeprowadza egzaminy i nadanie stopni, organizuje letnie i zimowe obozy sportowe. Pasjonat sztuki capoeira, interesuję się również szeroko zakrojonym tematem rozwoju fizycznego, Instruktor Flexible Steel lev. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywałem m.in. w Brazylii, gdzie co jakiś czas odwiedzam swojego mistrza – Mestre Nem. Trening przez zabawę to główne założenie moich zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawa idzie w parze z jednoczesną poprawą kondycji fizycznej, gibkości, motoryki, równowagi oraz nauki podstaw capoeira i kultury brazylijskiej. Zajęcia zawierają również elementy rytmiki i muzyki.

 

 

 

 

 

Dorota Tomsia – nasza kuchareczka cudowna

Gotowanie jest moją pasją od bardzo wielu lat. Pracowałam w znanych restauracjach i lokalach gastronomicznych, jednak najbardziej cenię sobie doświadczenie, jakie zdobyłam w gotowaniu dla moich dzieci, dorosłego Łukasza i nastoletniej Amelii. Zawsze staram się gotować w taki sposób, aby posiłki wyglądały, smakowały i zachęcały do jedzenia, nawet największych niejadków. 😉 W gotowaniu dla „Mistrzów” oddaje całe swoje serce.

 

Joanna Gajda – pomoc kuchenna

Codziennie pomaga w przygotowywaniu posiłków, by później nam, przedszkolakom, podawać pyszne śniadanka, obiady i podwieczorki. 🙂

 

Małgorzata Godniak

Pani Gosia dba o porządek i czystość w naszym przedszkolu, dzielnie znosząc pobojowiska, jakie potrafimy zostawić po twórczych pracach plastycznych z konfetti lub masą plastyczną z pianki. 😉

 

 

Nika i Zocha – dogoterapeutki

11826049_716816075096885_3076330395877249809_n

Hau hau! Mamy na imię Nika i Zocha. Niestety nie ma już z nami Soni, ale kochamy ją i mamy na zawsze w serduszku. Nie sądziłyśmy, że swoją obecnością w przedszkolu sprawimy  dzieciaczkom tyle frajdy. Wszyscy bardzo nas pokochali i uwielbiają nasze odwiedziny w przedszkolu. Pocieszamy też nowe „Płaczki” – pozwalamy się pogłaskać i wtedy łzy szybko wysychają. Na spotkaniach z nami, uczymy dzieci gdzie mamy oczy, uszy i nos, i dlaczego merdamy ogonami. Pomagamy naszym Mistrzom pokonywać strach przed zwierzętami, uwrażliwiamy je, jednocześnie dając im wiele zabawy. W naszym przedszkolu jest naprawdę fajowo – zapraszamy wszystkie dzieci , które chcą nas poznać osobiście.

 

Misją naszego Przedszkola jest dostrzeżenie w każdym dziecku jego potencjału i rozwinięcie go tak aby nasz maluch poczuł się kimś wyjątkowym