Mistrzowie Zabawy

Niepubliczne Przedszkole ze specjalnością
językowo - artystyczną.

Nasz Facebook

Kadra

Witam Państwa!

Jestem nauczycielem pracującym w zawodzie od 21 lat. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Cieszynie oraz szereg studiów podyplomowych dających mi kwalifikacje, aby pracować jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczania wczesnoszkolnego, terapeuta pedagogiczny, dogoterapeuta,  oligofrenopedagog oraz neurologopeda.

Moja wiedza poparta jest doświadczeniem, ponieważ zastosowałam ją w pracy rozpoczynając swoją ścieżkę zawodową jako wychowawca świetlicy, następnie wychowawca klas integracyjnych, logopeda pracujący z osobami niepełnosprawnymi (również dorosłymi dotkniętymi udarem mózgu i związaną z tym afazją), terapeuta w ośrodku wczesnego wspomagania małego dziecka aż po wicedyrektora tejże placówki.

Nabrałam ogromnej pokory do życia, widząc jak wielkie nieszczęścia spadają na ludzi, czasami całkiem niespodziewanie, jednak mój niespokojny duch nie pozwalał mi dotąd zakotwiczyć w jednym miejscu. Ciągle szukałam swojego miejsca, w którym będę mogła w pełni skorzystać ze swojej wiedzy, doświadczenia, głowy pełnej pomysłów i gdzie będę samodzielnie odpowiedzialna za swoje decyzje, znalazłam to miejsce na Kochanowskiego 7 w Sosnowcu.

Stwierdziłam, że skoro Kochanowski mógł tworzyć pod lipą to czemu Kaczor nie może stworzyć czegoś świetnego pod kasztanem…

…a kasztan mamy piękny 😉

także zapraszam Państwa wraz ze swoimi pociechami do tworzenia miejsca, gdzie spełniają się marzenia.

Pozdrawiam
Ewa Kaczor
Właściciel przedszkola

……….

Kadrę naszego przedszkola tworzą:

………

mgr Paula Borucka-Buras – Dyrektor przedszkola, logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta ręki I i II stopnia, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego

W naszym przedszkolu pracuję prawie 10 lat i dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to mój drugi dom. Tutaj uśmiecham się, z pozytywną energią witam nasze dzieciaki i ich rodziców, z uwagą słucham ich potrzeb i z jak największą dokładnością staram się je zrozumieć i wpłynąć jak najefektywniej na rozwój dzieci. Pracuję tutaj ze świetnymi ludźmi, którzy podzielają moją pasję, dążąc do tworzenia miejsca ciepłego, bezpiecznego i dającego ogromne możliwości rozwoju dzieci.

Jestem absolwentką studiów wyższych magisterskich z zakresu oligofrenopedagogiki, wychowania przedszkolnego oraz zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej oraz dwuletnich studiów podyplomowych na kierunku logopedii. Pracowałam w przedszkolu państwowym oraz przedszkolu specjalnym. Od kilku lat prowadzę indywidualne zajęcia rewalidacyjne oraz logopedyczne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz z dziećmi z trudnościami w mowie. Jestem również certyfikowanym terapeutą ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia. Prowadzę diagnozy specjalistyczne, terapie oraz masaże. Stale uzupełniam swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i  kursach, by móc w sposób jak najskuteczniejszy pomagać dzieciom zrozumieć otaczający ich świat.

Jednocześnie jestem wychowawcą w grupie. Na co dzień stosuję szereg metod z zakresu pedagogiki przedszkolnej i specjalnej, stale dostosowując je do indywidualnych predyspozycji, potrzeb, a przede wszystkich możliwości „moich” dzieci. 🙂 Nie na darmo istnieje motto: „Mów do dziecka, że jest dobre, że może, że potrafi, bo cóż innego bardziej motywuje nas do pracy niż pochwały i wiara w nasze możliwości?”

………

mgr Anita Sikora – filolog germanista i anglista, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, prowadząca zajęcia z gitarą i pianinie

Jestem nauczycielem języka angielskiego i niemieckiego, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Filologia Germańska oraz studia licencjackie w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku Filologia Angielska. Na obu uczelniach wybrałam specjalność nauczycielską, ponieważ urodziłam się w Dzień Nauczyciela, a więc zawód ten mam niejako zapisany w gwiazdach. Po studiach pracowałam w szkole podstawowej oraz gimnazjum, jednak to praca w przedszkolu zawsze była moim marzeniem. Dlatego też w roku 2013 z radością podjęłam się nauczania języka angielskiego Mistrzów Zabawy. Aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby maluchów i sprostać ich oczekiwaniom, w roku 2015 ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Dzięki temu łatwiej mi jest dostosować różnorakie metody nauczania języków obcych do możliwości przedszkolaków, a także zastosować odpowiednie środki wychowawcze podczas zajęć.
Prywatnie jestem mamą Jasia, absolwenta „Mistrzów” oraz  Tosi obecnej „Mistrzyni”. 🙂

………

mgr Czesława Kwaśniewska – oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, terapeuta ręki

,,Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje-  przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Przed laty, czasami nawet mnie przeraża jak to było dawno, poddając się pasji czytania, myszkując po antykwariatach, w moich rękach znalazło się wydanie  „Myśl pedagogiczna Janusza Korczaka, Nowe źródła”. Lektura nie była inspiracją, jedynie utwierdziła mnie w przekonaniu o wyborze kształcenia, a właściwie drogi i pomysłu na życie. Ukończyłam pedagogikę specjalną na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, studia na kierunku resocjalizacji, jak również  edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pracy z dziećmi z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz wiele kursów, warsztatów oraz szkoleń.
Jestem pedagogiem specjalnym z dwudziestoletnim doświadczeniem, od wielu lat pracuję jako nauczyciel  z dziećmi niepełnosprawnymi; wcześniej jako wychowawca i pedagog w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Dzieci są moją  największą pasją, codziennym wyzwaniem i podróżą w nieznane, a ich dobro zawsze stawiam za na pierwszym miejscu w hierarchii wartości.
Będąc społecznikiem, chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem, wyjątkowo wyczulona na najmniejsza krzywdę dziecka, pomagam, wspieram, uczę i wychowuję. Wolne chwile najchętniej spędzam przy dobrej muzyce, filmie kina francuskiego lub w teatrze.  Prywatnie jestem mamą fantastycznych, wyrośniętych już Oliwii i syna Macieja.

………

mgr Aleksandra Wolak – pedagog specjalny, nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne

………

lic. Paulina Królikowska – asystent nauczyciela przedszkolnego, pedagog nauczycielski, pomoc nauczyciela

………

mgr Agnieszka Piekarczyk – oligofrenopedagog, surdopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, terapeuta ręki

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i nauczycielem wspomagającym w grupie integracyjnej od wielu lat. Ukończyłam studia licencjackie o specjalności Pedagogika Specjalna w zakresie oligofrenopedagogika oraz magisterskie w zakresie Kształcenia  Wczesnoszkolnego  z Wychowaniem Przedszkolnym. Z wykształcenia jestem też pielęgniarką, stąd chęć niesienia pomocy innym. Mój zawód traktuje jak pasję, w związku z tym ciągle się doskonale poszukując wiedzy. Skończyłam studia podyplomowe w zakresie Surdopedagogiki, Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz Autyzm i Asperger.

Praca z dziećmi daje mi  ogromną radość i satysfakcję. W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatię – dostrzegać, rozumieć i reagować na emocje swoich podopiecznych.

Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, a  praca z dziećmi jest ogromnym wyzwaniem. Największą zapłatą dla mnie jako nauczyciela jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział kiedyś Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ one uczą mnie cieszyć  się najdrobniejszymi rzeczami i zachwycać się pięknem  świata. Moje hobby to taniec, czytanie ciekawych książek i spędzanie czasu na łonie przyrody.

………

mgr Piotr Targoński –  rehabilitant, fizjoterapeuta, oligofrenopedagog

Jestem absolwentem Wydziału Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od kilku lat pracuję z dziećmi w przedszkolach prowadząc gimnastykę korekcyjną oraz indywidualną terapię ruchową. Po latach doświadczeń i wielu przebadanych dzieciach uważam, że każde z nich wymaga szczególnego podejścia, dlatego staram się ciągle dokształcać, aby sprostać wymaganiom w pracy. Moim najnowszym osiągnięciem zawodowym jest zostanie terapeutą Integracji Sensorycznej. W razie potrzeby, jestem do Państwa dyspozycji. 🙂

………

 mgr Maciej Tabak – trener Capoeira

Jestem trenerem Capoeira, z wykształcenia nauczycielem z kilkuletnim stażem w szkole publicznej. Prezesem oraz głównym trenerem sosnowieckiego Klubu Sportowego Capoeira. Capoeira zajmuję się od niemal 25 lat. Posiadam stopień Contra Mestre (Pierwszy z trzech stopni mistrzowskich, jak dotąd najwyższy stopień nadany w Polsce). Zasilam wąskie gronie zawodników polskiego pochodzenia, którzy dostąpili tego tytułu. Od 13 lat prowadzę Centrum Sportowe Capoeira, przeprowadza egzaminy i nadanie stopni, organizuje letnie i zimowe obozy sportowe. Pasjonat sztuki capoeira, interesuję się również szeroko zakrojonym tematem rozwoju fizycznego, Instruktor Flexible Steel lev. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywałem m.in. w Brazylii, gdzie co jakiś czas odwiedzam swojego mistrza – Mestre Nem. Trening przez zabawę to główne założenie moich zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawa idzie w parze z jednoczesną poprawą kondycji fizycznej, gibkości, motoryki, równowagi oraz nauki podstaw capoeira i kultury brazylijskiej. Zajęcia zawierają również elementy rytmiki i muzyki.

………

Dorota Tomsia – nasza kuchareczka cudowna

Gotowanie jest moją pasją od bardzo wielu lat. Pracowałam w znanych restauracjach i lokalach gastronomicznych, jednak najbardziej cenię sobie doświadczenie, jakie zdobyłam w gotowaniu dla moich dzieci, dorosłego Łukasza i nastoletniej Amelii. Zawsze staram się gotować w taki sposób, aby posiłki wyglądały, smakowały i zachęcały do jedzenia, nawet największych niejadków. 😉 W gotowaniu dla „Mistrzów” oddaje całe swoje serce.

Joanna Gajda – pomoc kuchenna

Codziennie pomaga w przygotowywaniu posiłków, by później nam, przedszkolakom, podawać pyszne śniadanka, obiady i podwieczorki. 🙂

Małgorzata Godniak

Pani Gosia dba o porządek i czystość w naszym przedszkolu, dzielnie znosząc pobojowiska, jakie potrafimy zostawić po twórczych pracach plastycznych z konfetti lub masą plastyczną z pianki. 😉

………

11826049_716816075096885_3076330395877249809_n

Nika, Zocha i Sonia- dogoterapeutki

Słowem wstępu… Przez wiele lat były z nami 3 wierne dogoterapeutki: Nika, Zocha i Sonia. Niestety nie ma już ich z nami, ale kochamy je i mamy na zawsze w serduszku! Teraz pojawiła się nowa Tola, ale dajemy jej czas na adaptację.

„Hau, hau! Nie sądziłyśmy, że swoją obecnością w przedszkolu sprawimy  dzieciaczkom tyle frajdy. Wszyscy bardzo nas pokochali i uwielbiali nasze odwiedziny w przedszkolu. Pocieszałyśmy też nowe „Płaczki” – pozwalałyśmy się pogłaskać i wtedy łzy szybko wysychały. Na spotkaniach z nami uczyłyśmy dzieci, gdzie mamy oczy, uszy i nos oraz dlaczego merdamy ogonami. Pomagałyśmy naszym Mistrzom pokonywać strach przed zwierzętami, uwrażliwiałyśmy je, jednocześnie dając im wiele zabawy. W naszym przedszkolu jest naprawdę fajowo! Hau!”

Misją naszego Przedszkola jest dostrzeżenie w każdym dziecku jego potencjału i rozwinięcie go tak aby nasz maluch poczuł się kimś wyjątkowym