Mistrzowie Zabawy

Niepubliczne Przedszkole ze specjalnością
językowo - artystyczną.

Nasz Facebook

Kadra

Witam Państwa!

Jestem nauczycielem pracującym w zawodzie od 21 lat. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Cieszynie oraz szereg studiów podyplomowych dających mi kwalifikacje, aby pracować jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczania wczesnoszkolnego, terapeuta pedagogiczny, dogoterapeuta,  oligofrenopedagog oraz neurologopeda.

Moja wiedza poparta jest doświadczeniem, ponieważ zastosowałam ją w pracy rozpoczynając swoją ścieżkę zawodową jako wychowawca świetlicy, następnie wychowawca klas integracyjnych, logopeda pracujący z osobami niepełnosprawnymi (również dorosłymi dotkniętymi udarem mózgu i związaną z tym afazją), terapeuta w ośrodku wczesnego wspomagania małego dziecka aż po wicedyrektora tejże placówki.

Nabrałam ogromnej pokory do życia, widząc jak wielkie nieszczęścia spadają na ludzi, czasami całkiem niespodziewanie, jednak mój niespokojny duch nie pozwalał mi dotąd zakotwiczyć w jednym miejscu. Ciągle szukałam swojego miejsca, w którym będę mogła w pełni skorzystać ze swojej wiedzy, doświadczenia, głowy pełnej pomysłów i gdzie będę samodzielnie odpowiedzialna za swoje decyzje, znalazłam to miejsce na Kochanowskiego 7 w Sosnowcu.

Stwierdziłam, że skoro Kochanowski mógł tworzyć pod lipą to czemu Kaczor nie może stworzyć czegoś świetnego pod kasztanem…

…a kasztan mamy piękny 😉

także zapraszam Państwa wraz ze swoimi pociechami do tworzenia miejsca, gdzie spełniają się marzenia.

Pozdrawiam
Ewa Kaczor
Właściciel przedszkola

……….

Kadrę naszego przedszkola tworzą:

………

mgr Paula Borucka-Buras – Dyrektor przedszkola, logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta ręki I i II stopnia, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego

W naszym przedszkolu pracuję prawie 10 lat i dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to mój drugi dom. Tutaj uśmiecham się, z pozytywną energią witam nasze dzieciaki i ich rodziców, z uwagą słucham ich potrzeb i z jak największą dokładnością staram się je zrozumieć i wpłynąć jak najefektywniej na rozwój dzieci. Pracuję tutaj ze świetnymi ludźmi, którzy podzielają moją pasję, dążąc do tworzenia miejsca ciepłego, bezpiecznego i dającego ogromne możliwości rozwoju dzieci.

Jestem absolwentką studiów wyższych magisterskich z zakresu oligofrenopedagogiki, wychowania przedszkolnego oraz zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej oraz dwuletnich studiów podyplomowych na kierunku logopedii. Pracowałam w przedszkolu państwowym oraz przedszkolu specjalnym. Od kilku lat prowadzę indywidualne zajęcia rewalidacyjne oraz logopedyczne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz z dziećmi z trudnościami w mowie. Jestem również certyfikowanym terapeutą ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia. Prowadzę diagnozy specjalistyczne, terapie oraz masaże. Stale uzupełniam swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i  kursach, by móc w sposób jak najskuteczniejszy pomagać dzieciom zrozumieć otaczający ich świat.

Jednocześnie jestem wychowawcą w grupie. Na co dzień stosuję szereg metod z zakresu pedagogiki przedszkolnej i specjalnej, stale dostosowując je do indywidualnych predyspozycji, potrzeb, a przede wszystkich możliwości „moich” dzieci. 🙂 Nie na darmo istnieje motto: „Mów do dziecka, że jest dobre, że może, że potrafi, bo cóż innego bardziej motywuje nas do pracy niż pochwały i wiara w nasze możliwości?”

………

mgr Anita Sikora – filolog germanista i anglista, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, prowadząca zajęcia z gitarą i pianinie

Jestem nauczycielem języka angielskiego i niemieckiego, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Filologia Germańska oraz studia licencjackie w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku Filologia Angielska. Na obu uczelniach wybrałam specjalność nauczycielską, ponieważ urodziłam się w Dzień Nauczyciela, a więc zawód ten mam niejako zapisany w gwiazdach. Po studiach pracowałam w szkole podstawowej oraz gimnazjum, jednak to praca w przedszkolu zawsze była moim marzeniem. Dlatego też w roku 2013 z radością podjęłam się nauczania języka angielskiego Mistrzów Zabawy. Aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby maluchów i sprostać ich oczekiwaniom, w roku 2015 ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Dzięki temu łatwiej mi jest dostosować różnorakie metody nauczania języków obcych do możliwości przedszkolaków, a także zastosować odpowiednie środki wychowawcze podczas zajęć.
Prywatnie jestem mamą Jasia, absolwenta „Mistrzów” oraz  Tosi obecnej „Mistrzyni”. 🙂

………

mgr Czesława Kwaśniewska – oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, pedagog specjalny

,,Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje-  przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Przed laty, czasami nawet mnie przeraża jak to było dawno, poddając się pasji czytania, myszkując po antykwariatach, w moich rękach znalazło się wydanie  „Myśl pedagogiczna Janusza Korczaka, Nowe źródła”. Lektura nie była inspiracją, jedynie utwierdziła mnie w przekonaniu o wyborze kształcenia, a właściwie drogi i pomysłu na życie. Ukończyłam pedagogikę specjalną na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, studia na kierunku resocjalizacji, jak również  edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pracy z dziećmi z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz wiele kursów, warsztatów oraz szkoleń.
Jestem pedagogiem specjalnym z dwudziestoletnim doświadczeniem, od wielu lat pracuję jako nauczyciel  z dziećmi niepełnosprawnymi; wcześniej jako wychowawca i pedagog w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Dzieci są moją  największą pasją, codziennym wyzwaniem i podróżą w nieznane, a ich dobro zawsze stawiam za na pierwszym miejscu w hierarchii wartości.
Będąc społecznikiem, chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem, wyjątkowo wyczulona na najmniejsza krzywdę dziecka, pomagam, wspieram, uczę i wychowuję. Wolne chwile najchętniej spędzam przy dobrej muzyce, filmie kina francuskiego lub w teatrze.  Prywatnie jestem mamą fantastycznych, wyrośniętych już Oliwii i syna Macieja.

………

mgr Aleksandra Wolak – pedagog specjalny, nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne

Jestem pedagogiem specjalnym oraz nauczycielem współorganizującym kształcenie integracyjne. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika Specjalna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Już w trakcie studiów podjęłam pracę z dziećmi w prywatnym żłobko-przedszkolu w Krakowie. Po ukończeniu studiów wróciłam na Śląsk i rozpoczęłam pracę w Szkole Podstawowej jako nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne. Dodatkowo posiadam Certyfikat Językowy na poziomie B2+, który od około 2 lat umożliwia mi udzielanie korepetycji z języka angielskiego.

Już od najmłodszych lat lubiłam opiekować się młodszymi dzieciakami od siebie, wymyślać im zabawy, organizować różne zawody, gry. Pozostało to we mnie po dziś dzień, dlatego jestem teraz w miejscu, w którym czuję się najlepiej, w którym łącze swoją pasję z pracą – w przedszkolu i to jakim! Świetnie jest być wśród Małych Mistrzów…:)
Prywatnie moje zainteresowania to taniec (już od małego śmigałam na balet, taniec towarzyski i inne..), narty, jazda konna oraz dobre kino.

………

lic. Daria Durbacz – nauczyciel

Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam bardzo wcześnie jako animator prowadzący animacje w bawialniach i na różnych eventach. Nieco później chcąc się rozwijać przystąpiłam do kursu opiekunki dziecięcej i rozpoczęłam przygodę ze żłobkiem. Przez 4 lata miałam okazję pracować w różnych grupach rozwojowych, zaczynając od maluszków, kończąc na już prawie przedszkolakach. Mogłam przez ten czas obserwować jak dziecko się rozwija już od pierwszych miesięcy swojego życia. To coś wspaniałego, obserwować jak dziecko stawia swoje pierwsze kroki właśnie w żłobku, jak mówi pierwsze słowo, jak staje się coraz bardziej samodzielne, aż jest tyle „dorosłe”, że nadchodzi czas rozstania i trzeba pozwolić rozwijać się dalej w przedszkolu. Pracując podjęłam decyzję, jedną z najważniejszych w moim życiu i rozpoczęłam studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Później rozpoczęła się moja przygoda z „Mistrzami”!
„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć” i właśnie takim nauczycielem chciałabym być dla dzieci, chciałabym wspierać ich rozwój, chciałabym stworzyć im przestrzeń, gdzie będą mogły być sobą. Chce je uczyć, tak jak one uczą codziennie mnie autentycznego wyrażania siebie i swoich uczuć, szczerości i cieszenia się z drobnostek.
O sobie zdradzę jeszcze tyle, że jestem także Technikiem Weterynarii, moją pasją są zwierzęta i gdy tylko mogę staram się pomagać naszym mniejszym przyjaciołom. Obecnie jestem szczęśliwą właścicielką trzech znalezionych kociaków. Moją jeszcze jedną pasją są górskie wędrówki, zdobywanie szczytów, przebywanie z naturą, gdzie znajduję ciszę i mogę pobyć sama ze sobą.

………

lic. Paulina Królikowska – asystent nauczyciela przedszkolnego, pedagog nauczycielski, pomoc nauczyciela

Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Przygotowania pedagogicznego, jak również szkolenie na Asystenta nauczyciela przedszkolnego. Ponadto, pracowałam w szkole Medycznej, gdzie uzyskałam stopień nauczyciela kontaktowego. Stale podnoszę poziom swoich kwalifikacji z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz metodyki nauczania na licznych kursach i szkoleniach. Ukończyłam także Kurs na kierownika wypoczynku oraz Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, ostatecznie będąc kilka lat kierownikiem kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Uwielbiałam ten moment wyjazdu – praca z dziećmi w każdym wieku jest dla mnie ogromną frajdą. Samo przebywanie z najmłodszymi daje mi wiele energii do dalszej, często ciężkiej pracy. Z tymi najmłodszymi pracowałam przez cały okres studiów – jako niania, ciocia czy po prostu opiekunka, a w rodzinie to ja jestem „pierwsza ciocia wszystkich dzieci”. Praca z dziećmi od zawsze towarzyszyła mi w mojej ścieżce zawodowej. Podczas licznych praktyk czy stażu również miałam okazję nabyć doświadczenia w zakresie pracy z dziećmi.

Hobbistycznie, będąc z natury „kujonem” ukończyłam studia wyższe inżynierskie na kierunku Inżynierii Biomedycznej z przygotowaniem pedagogicznym oraz jestem absolwentem kształcenia zawodowego na kierunku technika elektroradiologii i sterylizacji medycznej.

Prywatnie jestem wielką fanką Harry’ego Pottera oraz zespołu Coldplay. Uwielbiam gotować i jestem całkiem niezłym cukiernikiem. Wodzirejowania nauczyłam się na koloniach, a wraz z nim tańcowania z dzieciakami – co mam nadzieję wykorzystać w pracy. Lubię też filmy sci-fi, tak więc moc na pewno będzie z nami! Mam ogromną nadzieję na zarażenie dzieci ciekawością świata, czyli tym co potrafię najlepiej. W swoich zabawach często wykorzystuję elementy naukowe i eksperymenty (nawet wybuchowe), oczywiście w maksymalnie bezpiecznej atmosferze 😉

………

mgr Piotr Targoński –  rehabilitant, fizjoterapeuta, oligofrenopedagog

Jestem absolwentem Wydziału Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od kilku lat pracuję z dziećmi w przedszkolach prowadząc gimnastykę korekcyjną oraz indywidualną terapię ruchową. Po latach doświadczeń i wielu przebadanych dzieciach uważam, że każde z nich wymaga szczególnego podejścia, dlatego staram się ciągle dokształcać, aby sprostać wymaganiom w pracy. Moim najnowszym osiągnięciem zawodowym jest zostanie terapeutą Integracji Sensorycznej. W razie potrzeby, jestem do Państwa dyspozycji. 🙂

………

 mgr Maciej Tabak – trener Capoeira

Jestem trenerem Capoeira, z wykształcenia nauczycielem z kilkuletnim stażem w szkole publicznej. Prezesem oraz głównym trenerem sosnowieckiego Klubu Sportowego Capoeira. Capoeira zajmuję się od niemal 25 lat. Posiadam stopień Contra Mestre (Pierwszy z trzech stopni mistrzowskich, jak dotąd najwyższy stopień nadany w Polsce). Zasilam wąskie gronie zawodników polskiego pochodzenia, którzy dostąpili tego tytułu. Od 13 lat prowadzę Centrum Sportowe Capoeira, przeprowadza egzaminy i nadanie stopni, organizuje letnie i zimowe obozy sportowe. Pasjonat sztuki capoeira, interesuję się również szeroko zakrojonym tematem rozwoju fizycznego, Instruktor Flexible Steel lev. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywałem m.in. w Brazylii, gdzie co jakiś czas odwiedzam swojego mistrza – Mestre Nem. Trening przez zabawę to główne założenie moich zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawa idzie w parze z jednoczesną poprawą kondycji fizycznej, gibkości, motoryki, równowagi oraz nauki podstaw capoeira i kultury brazylijskiej. Zajęcia zawierają również elementy rytmiki i muzyki.

………

Dorota Tomsia – nasza kuchareczka cudowna

Gotowanie jest moją pasją od bardzo wielu lat. Pracowałam w znanych restauracjach i lokalach gastronomicznych, jednak najbardziej cenię sobie doświadczenie, jakie zdobyłam w gotowaniu dla moich dzieci, dorosłego Łukasza i nastoletniej Amelii. Zawsze staram się gotować w taki sposób, aby posiłki wyglądały, smakowały i zachęcały do jedzenia, nawet największych niejadków. 😉 W gotowaniu dla „Mistrzów” oddaje całe swoje serce.

Joanna Gajda – pomoc kuchenna

Codziennie pomaga w przygotowywaniu posiłków, by później nam, przedszkolakom, podawać pyszne śniadanka, obiady i podwieczorki. 🙂

Małgorzata Godniak

Pani Gosia dba o porządek i czystość w naszym przedszkolu, dzielnie znosząc pobojowiska, jakie potrafimy zostawić po twórczych pracach plastycznych z konfetti lub masą plastyczną z pianki. 😉

………

11826049_716816075096885_3076330395877249809_n

Nika, Zocha i Sonia- dogoterapeutki

Słowem wstępu… Przez wiele lat były z nami 3 wierne dogoterapeutki: Nika, Zocha i Sonia. Niestety nie ma już ich z nami, ale kochamy je i mamy na zawsze w serduszku! Teraz pojawiła się nowa Tola, ale dajemy jej czas na adaptację.

„Hau, hau! Nie sądziłyśmy, że swoją obecnością w przedszkolu sprawimy  dzieciaczkom tyle frajdy. Wszyscy bardzo nas pokochali i uwielbiali nasze odwiedziny w przedszkolu. Pocieszałyśmy też nowe „Płaczki” – pozwalałyśmy się pogłaskać i wtedy łzy szybko wysychały. Na spotkaniach z nami uczyłyśmy dzieci, gdzie mamy oczy, uszy i nos oraz dlaczego merdamy ogonami. Pomagałyśmy naszym Mistrzom pokonywać strach przed zwierzętami, uwrażliwiałyśmy je, jednocześnie dając im wiele zabawy. W naszym przedszkolu jest naprawdę fajowo! Hau!”

Misją naszego Przedszkola jest dostrzeżenie w każdym dziecku jego potencjału i rozwinięcie go tak aby nasz maluch poczuł się kimś wyjątkowym