Mistrzowie Zabawy

Niepubliczne Przedszkole ze specjalnością
językowo - artystyczną.

Kadra

Witamy Państwa!

mgr Agata Szafraniec – właściciel przedszkola, księgowa

mgr Kamila Kruk – właściciel przedszkola, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego

……….

Kadrę naszego przedszkola tworzą:

………

mgr Paula Borucka-Buras – Dyrektor przedszkola, logopeda, oligofrenopedagog, certyfikowany terapeuta ręki I i II stopnia, trener umiejętności społecznych, nauczyciel wychowania przedszkolnego i zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej

W naszym przedszkolu pracuję od kilkunastu lat i dzisiaj z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to mój drugi dom. Tutaj uśmiecham się, z pozytywną energią witam nasze dzieciaki i ich rodziców, z uwagą słucham ich potrzeb i z jak największą dokładnością staram się je zrozumieć i wpłynąć jak najefektywniej na rozwój dzieci. Pracuję tutaj ze świetnymi ludźmi, którzy podzielają moją pasję, dążąc do tworzenia miejsca ciepłego, bezpiecznego i dającego ogromne możliwości rozwoju dzieci.

Jestem absolwentką studiów wyższych magisterskich z zakresu oligofrenopedagogiki, wychowania przedszkolnego oraz zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej oraz dwuletnich studiów podyplomowych na kierunku logopedii. Pracowałam w przedszkolu państwowym oraz przedszkolu specjalnym. Od kilku lat prowadzę indywidualne zajęcia rewalidacyjne oraz logopedyczne z dziećmi ze specjalnymi potrzebami oraz z dziećmi z trudnościami w mowie. Jestem również certyfikowanym terapeutą ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia oraz trenerem umiejętności społecznych. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na studiach podyplomowych z zakresu diagnozy, edukacji i terapii osób z autyzmem oraz Zespołem Aspergera. Prowadzę diagnozy specjalistyczne, terapie oraz masaże. Stale uzupełniam swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i  kursach, by móc w sposób jak najskuteczniejszy pomagać dzieciom zrozumieć otaczający ich świat.

Jednocześnie jestem wychowawcą w grupie. Na co dzień stosuję szereg metod z zakresu pedagogiki przedszkolnej i specjalnej, stale dostosowując je do indywidualnych predyspozycji, potrzeb, a przede wszystkich możliwości „moich” dzieci. 🙂 Nie na darmo istnieje motto: „Mów do dziecka, że jest dobre, że może, że potrafi, bo cóż innego bardziej motywuje nas do pracy niż pochwały i wiara w nasze możliwości?”

………

mgr Anita Sikora – filolog germanista i anglista, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, prowadząca zajęcia z gitarą i pianinie, koordynator Polityki ochrony małoletnich w przedszkolu

Jestem nauczycielem języka angielskiego i niemieckiego, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Filologia Germańska oraz studia licencjackie w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku Filologia Angielska. Na obu uczelniach wybrałam specjalność nauczycielską, ponieważ urodziłam się w Dzień Nauczyciela, a więc zawód ten mam niejako zapisany w gwiazdach. Po studiach pracowałam w szkole podstawowej oraz gimnazjum, jednak to praca w przedszkolu zawsze była moim marzeniem. Dlatego też w roku 2013 z radością podjęłam się nauczania języka angielskiego Mistrzów Zabawy. Aby jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby maluchów i sprostać ich oczekiwaniom, w roku 2015 ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Dzięki temu łatwiej mi jest dostosować różnorakie metody nauczania języków obcych do możliwości przedszkolaków, a także zastosować odpowiednie środki wychowawcze podczas zajęć.
Prywatnie jestem mamą Jasia i Tosi, absolwentów „Mistrzów”. 🙂

………

mgr Czesława Kwaśniewska – oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego i przedszkolnego

,,Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje-  przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Przed laty, czasami nawet mnie przeraża jak to było dawno, poddając się pasji czytania, myszkując po antykwariatach, w moich rękach znalazło się wydanie  „Myśl pedagogiczna Janusza Korczaka, Nowe źródła”. Lektura nie była inspiracją, jedynie utwierdziła mnie w przekonaniu o wyborze kształcenia, a właściwie drogi i pomysłu na życie. Ukończyłam pedagogikę specjalną na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, studia na kierunku resocjalizacji, jak również  edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pracy z dziećmi z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz wiele kursów, warsztatów oraz szkoleń.
Jestem pedagogiem specjalnym z dwudziestoletnim doświadczeniem, od wielu lat pracuję jako nauczyciel  z dziećmi z niepełnosprawnościami; wcześniej jako wychowawca i pedagog w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Dzieci są moją  największą pasją, codziennym wyzwaniem i podróżą w nieznane, a ich dobro zawsze stawiam na pierwszym miejscu w hierarchii wartości.
Będąc społecznikiem, chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem, wyjątkowo wyczulona na najmniejsza krzywdę dziecka, pomagam, wspieram, uczę i wychowuję. Wolne chwile najchętniej spędzam przy dobrej muzyce, filmie kina francuskiego lub w teatrze.  Prywatnie jestem mamą fantastycznych, wyrośniętych już Oliwii i syna Macieja.

………

mgr Aleksandra Wolak – pedagog specjalny, nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne

Jestem pedagogiem specjalnym oraz nauczycielem współorganizującym kształcenie specjalne. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika Specjalna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Już w trakcie studiów podjęłam pracę z dziećmi w prywatnym żłobko-przedszkolu w Krakowie. Po ukończeniu studiów wróciłam na Śląsk i rozpoczęłam pracę w Szkole Podstawowej jako nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne. Dodatkowo posiadam Certyfikat Językowy na poziomie B2+, który od około 2 lat umożliwia mi udzielanie korepetycji z języka angielskiego.

Już od najmłodszych lat lubiłam opiekować się młodszymi dzieciakami od siebie, wymyślać im zabawy, organizować różne zawody, gry. Pozostało to we mnie po dziś dzień, dlatego jestem teraz w miejscu, w którym czuję się najlepiej, w którym łącze swoją pasję z pracą – w przedszkolu i to jakim! Świetnie jest być wśród Małych Mistrzów…:)
Prywatnie moje zainteresowania to taniec (już od małego śmigałam na balet, taniec towarzyski i inne.,.), narty, jazda konna oraz dobre kino.

………

Daria Durbacz – nauczyciel rozwijający zainteresowania dzieci, certyfikowany terapeuta ręki I i II stopnia, certyfikowany trener Sensoplastyki

Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam bardzo wcześnie jako animator prowadzący animacje w bawialniach i na różnych eventach. Nieco później chcąc się rozwijać przystąpiłam do kursu opiekunki dziecięcej i rozpoczęłam przygodę ze żłobkiem. Przez 4 lata miałam okazję pracować w różnych grupach rozwojowych, zaczynając od maluszków, kończąc na już prawie przedszkolakach. Mogłam przez ten czas obserwować jak dziecko się rozwija już od pierwszych miesięcy swojego życia. To coś wspaniałego, obserwować jak dziecko stawia swoje pierwsze kroki właśnie w żłobku, jak mówi pierwsze słowo, jak staje się coraz bardziej samodzielne, aż jest tyle „dorosłe”, że nadchodzi czas rozstania i trzeba pozwolić rozwijać się dalej w przedszkolu. Pracując podjęłam decyzję, jedną z najważniejszych w moim życiu i rozpoczęłam studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Później rozpoczęła się moja przygoda z „Mistrzami”! Ukończyłam certyfikowany kurs na terapeutę ręki I i II stopnia oraz trenera Sensoplastyki. 
„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć” i właśnie takim nauczycielem chciałabym być dla dzieci, chciałabym wspierać ich rozwój, chciałabym stworzyć im przestrzeń, gdzie będą mogły być sobą. Chce je uczyć, tak jak one uczą codziennie mnie autentycznego wyrażania siebie i swoich uczuć, szczerości i cieszenia się z drobnostek.
O sobie zdradzę jeszcze tyle, że jestem także Technikiem Weterynarii, moją pasją są zwierzęta i gdy tylko mogę staram się pomagać naszym mniejszym przyjaciołom. Obecnie jestem szczęśliwą właścicielką trzech znalezionych kociaków. Moją jeszcze jedną pasją są górskie wędrówki, zdobywanie szczytów, przebywanie z naturą, gdzie znajduję ciszę i mogę pobyć sama ze sobą.

………

mgr Michalina Kaniewska – nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego

Jestem absolwentką studiów wyższych magisterskich na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Swoją przygodę z pracą z dziećmi rozpoczęłam już w trakcie studiów pracując w żłobku. W międzyczasie zostałam mamą obecnie już czteroletniego Franka i dwuletniej Łucji. Posiadanie własnych dzieci dało mi możliwość dostrzeżenia tego, jak ważne dla rozwoju dziecka są pierwsze lata ich życia. Pamiętam, że kiedy sama chodziłam do przedszkola już wtedy byłam przekonana o tym, że w przyszłości będę nauczycielką w przedszkolu. Podczas studiów miałam również możliwość odbywania praktyk zawodowych w Mistrzach Zabawy. Do pracy zawodowej wróciłam od września ubiegłego roku, a od marca mam ogromną przyjemność pracować właśnie tutaj. W swojej pracy podążam za indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami dzieci.

………

mgr Piotr Targoński –  rehabilitant, fizjoterapeuta, oligofrenopedagog, certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej

Jestem absolwentem Wydziału Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi w przedszkolach prowadząc gimnastykę korekcyjną oraz indywidualną terapię ruchową. Po latach doświadczeń i wielu przebadanych dzieciach uważam, że każde z nich wymaga szczególnego podejścia, dlatego staram się ciągle dokształcać, aby sprostać wymaganiom w pracy. Moim najnowszym osiągnięciem zawodowym jest zostanie terapeutą Integracji Sensorycznej. W razie potrzeby, jestem do Państwa dyspozycji. 🙂

………

 mgr Maciej Tabak – trener Capoeira, nauczyciel, prezes Klubu Sportowego Capoeira w Sosnowcu 

Jestem trenerem Capoeira, z wykształcenia nauczycielem z kilkuletnim stażem w szkole publicznej. Prezesem oraz głównym trenerem sosnowieckiego Klubu Sportowego Capoeira. Capoeira zajmuję się od kilkudziesięciu lat. Posiadam stopień Contra Mestre (pierwszy z trzech stopni mistrzowskich, jak dotąd najwyższy stopień nadany w Polsce). Zasilam wąskie gronie zawodników polskiego pochodzenia, którzy dostąpili tego tytułu. Od kilkunastu lat prowadzę Centrum Sportowe Capoeira, przeprowadzam egzaminy i nadanie stopni, organizuje letnie i zimowe obozy sportowe. Pasjonat sztuki capoeira, interesuję się również szeroko zakrojonym tematem rozwoju fizycznego, Instruktor Flexible Steel lev. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywałem m.in. w Brazylii, gdzie co jakiś czas odwiedzam swojego mistrza – Mestre Nem. Trening przez zabawę to główne założenie moich zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawa idzie w parze z jednoczesną poprawą kondycji fizycznej, gibkości, motoryki, równowagi oraz nauki podstaw Capoeira i kultury brazylijskiej. Zajęcia zawierają również elementy rytmiki i muzyki.

………

mgr Sławomira Czech – prowadząca dogoterapię, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, terapeuta Integracji Sensorycznej, certyfikowany terapeuta ręki, terapeuta behawioralny dzieci z autyzmem

Jestem absolwentką studiów na Uniwersytecie Śląskim na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej, przedszkolnej i oligofrenopedagogiki. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Terapii Integracji Sensorycznej oraz kursy w dziedzinie terapii ręki oraz terapii behawioralnej dzieci z autyzmem. Dogoterapią zajmuję się od kilku lat. Odbyłam wraz z moimi psami kursy w pełni przygotowujące je do pracy z ludźmi. Moje psy ukończyły z pozytywnymi wynikami szkolenia podstawowe, testy psychologiczne oraz kursy na psa terapeutycznego. Spotkania z dziećmi mają formę edukacyjną oraz ogólnorozwojową. Podczas zajęć pies jest wsparciem i motywacją do podejmowania działań. 

mgr Paulina Migurska – prowadząca Zumbę

Joanna Gajda – kucharz, intendent – specjalista żywienia zbiorowego 

Katarzyna Sikora – kucharz

Dorota Tomsia – kucharz

 

Małgorzata Godniak – pracownik porządkowy

Pani Gosia dba o porządek i czystość w naszym przedszkolu, dzielnie znosząc pobojowiska, jakie potrafimy zostawić po twórczych pracach plastycznych z konfetti lub masą plastyczną z pianki. 😉

………

11826049_716816075096885_3076330395877249809_n

Nika, Zocha i Sonia- dogoterapeutki

Słowem wstępu… Przez wiele lat były z nami 3 wierne dogoterapeutki: Nika, Zocha i Sonia. Niestety nie ma już ich z nami, ale kochamy je i mamy na zawsze w serduszku! Teraz pojawiła się nowa Tola, ale dajemy jej czas na adaptację.

„Hau, hau! Nie sądziłyśmy, że swoją obecnością w przedszkolu sprawimy  dzieciaczkom tyle frajdy. Wszyscy bardzo nas pokochali i uwielbiali nasze odwiedziny w przedszkolu. Pocieszałyśmy też nowe „Płaczki” – pozwalałyśmy się pogłaskać i wtedy łzy szybko wysychały. Na spotkaniach z nami uczyłyśmy dzieci, gdzie mamy oczy, uszy i nos oraz dlaczego merdamy ogonami. Pomagałyśmy naszym Mistrzom pokonywać strach przed zwierzętami, uwrażliwiałyśmy je, jednocześnie dając im wiele zabawy. W naszym przedszkolu jest naprawdę fajowo! Hau!”

Misją naszego Przedszkola jest dostrzeżenie w każdym dziecku jego potencjału i rozwinięcie go tak aby nasz maluch poczuł się kimś wyjątkowym