O nas

Serdecznie Państwa witamy w naszym Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mistrzowie Zabawy”!

Nasze przedszkole jest miejscem kameralnym, na 40 – 50 dzieci, po to, aby stworzyć klimat domowy, ciepły i przyjazny dla dziecka. Nie nastawiamy się na ilość, a na jakość i indywidualność naszego miejsca. Na chwilę obecną uruchomione są 4  grupy 9- 15 osobowe. Obok realizowania zaleceń z podstawy programowej wychowania przedszkolnego, naszą pracę dydaktyczno-wychowawczą ukierunkowujemy na:

ROZWÓJ MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY

ROZWÓJ JĘZYKOWY : ANGIELSKI, NIEMIECKI

ROZWÓJ FIZYCZNY

W naszym przedszkolu  istotną rolę odgrywa proces integracji. Przyjmujemy tylko wysokofuncjonujące dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, które mogą odnaleźć swoje miejsce w grupach przedszkolnych. Kluczowe w integracji jest stworzenie takich warunków, aby dzieci z zaburzeniami miały możliwość funkcjonowania i rozwijania się, a dzieci zdrowe uczyły się tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

Nasze Przedszkole to bezpieczeństwo, pełen profesjonalizm, nauka i opieka na najwyższym poziomie. Tak więc jeśli szukacie Państwo przedszkola dla swojego dziecka, czujemy, że trafiliście doskonale. My tworzymy tutaj „mały dom”, tworzymy rodzinę. Nasze przedszkole niepubliczne to idealne miejsce dla Państwa pociech.

Warunki lokalowe

Przedszkole znajduje się na Środuli, jednej z dzielnic Sosnowca. Z pozoru w centrum miasta, a jednak na uboczu blisko zieleni, z dala od gwaru ulicznego.

Budynek przedszkola jest budynkiem kilkuletnim, dostosowanym do funkcjonowania placówki przedszkolnej. Jego powierzchnia to 320m2.   Jest to obiekt parterowy przystosowany również dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada 4 przestronne sale dydaktyczne, dostosowane do grup wiekowych dzieci. Każda sala posiada dwa duże trójdzielne okna, dzięki którym sale są odpowiednio oświetlone światłem dziennym. Dzięki możliwości łączenia dwóch sal, posiadamy dużą salę przeznaczoną do zajęć ruchowych, imprez okolicznościowych, balów oraz przedstawień dla rodziców. W budynku znajduje się przestronna toaleta dostosowana do wzrostu dzieci, a także osób niepełnosprawnych. Tylną część budynku stanowi własna kuchnia, spełniająca wszystkie wymogi sanitarne.

Posiadamy gabinet logopedyczny, terapeutyczny wyposażony w szereg pomocy, materiałów, programów multimedialnych.

Budynek przedszkola jest całkowicie ogrodzony. Posiadamy własny ogród o powierzchni 600 m, w którym znajduje się plac zabaw ( zjeżdżalnie, także dla maluszków, huśtawki, pociąg itp. ), altanka z zabawkami oraz stolikami i krzesłami, w otoczeniu drzew owocowych. Wokół przedszkola znajduje się mnóstwo zieleni, drzewo kasztanowca, a także poziomki i truskawki. W pobliżu placówki znajduje się park, do którego dzieci zabierane są na spacery, a także zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne. W parku posiadamy własnoręcznie zasadzone drzewa, będące realizacją naszego autorskiego projektu z roku szkolnego 2016/2017.

W ciągu całego roku szkolnego, dzieci mogą spędzać czas na dworze: z przodu przedszkola na ogrodzonym terenie, rysując kredą „klasy” na betonowym placu, bawiąc się na kocu w ogrodzie przedszkolnym, huśtając się na placu zabaw, a zimą lepiąc bałwanka w ogrodzie lub w pobliskim parku. 🙂

Przedszkole wyposażone jest w meble, stoliki oraz krzesła z atestem, zgodnie z wymogami sanepidu. Każda sala przedszkolna wyposażona jest w szereg pomocy dydaktycznych, książek, gier, puzzli, plansz i etykiet dydaktycznych, zabawek tematycznych, klocków konstrukcyjnych, itp. Młodsze grupy posiadają własne leżaki dla dzieci. Posiadamy własne pianino, gitary, dzwonki chromatyczne dla dzieci, pełen szereg instrumentarium. W przedszkolu znajdują się materace oraz piłki do ćwiczeń gimnastycznych i korekcyjnych.

Przed budynkiem znajdują się dwa parkingi dla samochodów. W pobliżu przedszkola znajduje się przystanek autobusowy. Świetna komunikacja z centrum Sosnowca, innymi dzielnicami, Dąbrową Górniczą, Będzinem.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie naszych podopiecznych, toalety, sprzęty, zabawki, stoliki, krzesła, sale, itp. są codziennie dezynfekowane. Ponadto, posiadamy lampę UV-C bakteriobójczą i wirusobójczą, włączaną codziennie po zamknięciu przedszkola w każdej sali, w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusów oraz bakterii.

Współpraca z innymi

Współpracujemy  z wieloma artystycznymi organizacjami oraz poznajmy wielu ciekawych ludzi, zapraszamy gości i przedstawicieli różnorakich organizacji i zawodów. Organizujemy warsztaty tematyczne, zapraszamy firmy z eksperymentami i doświadczeniami. Współpracujemy z teatrami, Filharmonią Śląską. Nawiązujemy współprace z urzędem miasta, innymi przedszkolami, szkołami, uczelniami wyższymi, a także fundacjami, domami dziecka, domami spokojnej starości oraz fundacjami na rzecz zwierząt. Bierzemy udział we wszelakich projektach lokalnych, a także na skalę ogólnopolską.

(…)

Oprócz codziennej kreatywnej zabawy jest też czas na poważne zadania dydaktyczne, ponieważ w przedszkolu realizowana jest podstawa programowa zgodnie z rozporządzeniem MEN. Obecnie realizujemy podstawę programową z Wydawnictwem WSiP oraz w oparciu o Pięcioletni Program Rozwoju Placówki, projekty i programy autorskie.

wozek