Oficjalny profil na Facebooku

„Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza.”

M. Kownacka

Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych

W ramach czesnego, obok zajęć podstawowych wynikających z realizacji postawy programowej wychowania przedszkolnego oraz realizacji autorskich projektów, oferujemy Państwu szereg zajęć dodatkowych wszechstronne rozwijających Państwa dzieci. Pamiętajmy, że dziecko najlepiej uczy się poprzez doświadczenie, dlatego nasze zajęcia dodatkowe to zabawa, w której przeplatamy naukę, wiedzę i nowe umiejętności.

Zajęcia dodatkowe są w ramach czesnego, nie wymagają dodatkowej opłaty.

Zajęcia dodatkowe odbywają się zgodnie z harmonogramem codziennie w godzinach 13.00 – 15.00, odpowiednio dla każdej grupy wiekowej, część zajęć językowych odbywa się w godzinach 9.30-11.30.

Dobór zajęć i harmonogram ustalany każdorazowo na dany rok szkolny. W ofercie zajęć dodatkowych oferujemy Państwa dzieciom następujące propozycje:

• „Dziecięca matematyka” – zajęcia wg koncepcji E. Gruszczyk – Kolczyńskiej
  • Zabawy techniką Freineta
  • Zajęcia relaksacyjne
  • Dogoterapia – spotkania z psem rasy Berneński Pies Pasterski
  • Zajęcia edukacyjne „Mali Odkrywcy”
  • Zajęcia edukacyjne „Dobre Obyczaje”
  • Koło ekologiczne
  • Kółko przyrodnicze
  • Kółko teatralne
  • Koło czytelnicze
  • Zajęcia z języka angielskiego
  • „Funny English” – gry i zabawy edukacyjne w języku angielskim
  • „My Musical English” – dwujęzyczne zajęcia z gitarą i pianinem
  • Zajęcia z języka niemieckiego
  • Gimnastyka korekcyjna
  • Zajęcia korekcyjne z elementami Sztuki Walki – Karate
  • Capoeira
  • Park doświadczeń fizycznych
  • Zajęcia rytmiczne – Rytmika przedszkolna
  • Gra na dzwonkach chromatycznych
  • Sensoplastyka
  • Zajęcia kreatywne
  • Mini origami
  • Kuchenne rewolucje
  • Zajęcia muzyczne

Dodatkowe cykliczne zajęcia

Proponujemy Państwu również dodatkowe zajęcia, które odbywają się cyklicznie w naszej placówce. O terminach spotkań, zajęć i warsztatów będą Państwo informowani na bieżąco.

• Przedstawienia teatralne – Teatrzyk „Blaszany Bębenek” i inne zgodnie z aktualnymi ofertami
    ( koszt: BEZPŁATNIE w ramach oferty )
  • Warsztaty edukacyjne i inne spotkania naukowe
    ( koszt: BEZPŁATNIE w ramach oferty )
  • Spotkania z gośćmi w ciągu całego roku szkolnego: lekarz, górnik, strażak, stomatolog, policjant, itp.
    ( koszt: BEZPŁATNIE w ramach oferty )
  • Projekt „Głośne czytanie” – cykliczne spotkania z przedstawicielami pobliskiej biblioteki
    ( koszt: BEZPŁATNIE w ramach oferty )
  • Koncerty Filharmonii Śląskiej w przedszkolu – Spotkania z „Panią Gamą” –  cykliczne koncerty odbywające się raz w miesiącu ( koszt: BEZPŁATNIE w ramach oferty ) Poniżej znajduje się wykaz planowanych koncertów na rok szkolny 2018/2019 . Nowy harmonogram we wrześniu 2019)

Diagnostyczne badania specjalistyczne

Na państwa życzenie oraz na podstawie obserwacji potrzeb przedszkolaków organizujemy w naszej placówce diagnostyczne i przesiewowe badania ( bezpłatne lub za wynegocjowaną cenę, w zależności od organizatora badań):

• diagnostyczne badania wad postaw
  • diagnostyczne badania stomatologiczne
  • diagnostyczne badania okulistyczne
  • diagnostyczne badania logopedyczne

Ciekawostki na temat zajęć dodatkowych…

• Sensoplastyka Plastyka z wykorzystaniem wszelkich zmysłów. Odrywanie dotykiem, poprzez zapach, jak również barwę. To lepienie z różnych mas: Gliny, plasteliny, modeliny, ciastoliny Masy solnej Ryżoliny Piasku kinetycznego Mas plastycznych np. z pianki, z galaretek, z mąki ziemniaczanej Tzw. SLIME Cieczy nieniutonowskiej
  • Mini origami zajęcia z japońskiej sztuki składania
    i zaginania papieru Rozwijanie wyobraźni Poprawa sprawności manualnej Nauka cierpliwości i skupienia uwagi
  • My Musical English Dwujęzyczne zajęcia muzyczne z wykorzystaniem gry na gitarze oraz elementów gry na pianinie.

Dzieci uczą się grać na dwóch gitarach ( 1/4, 2/4). Mamy nadzieję, że kolejny raz odkryjemy talenty i indywidualne uzdolnienia naszych dzieciaków.

Zdjęcia z zajęć krawieckim z maszyną do szycia dostosowaną do pracy z dzieckiem.